خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
تحقیقات دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 5 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک

پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک

دانلود پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک

پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 1443 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 58

پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک

چكیده

در این تحقیق ابتدا تعاریف دموکراسی بیان شده است و سعی شده جنبه های مختلف مفهوم دموکراسی الکترونیک واکاوی شود .

جنبه هایی همچون اصول دموکراسی آرمانی ، شاخص‌های حكومت دموكراتیك ، تحقق بخشیدن به مردم سالاری الکترونیک ، ارکان حکومت دموکراتیک ، رای‌گیری الکترونیک ، عناصر مرتبط با دموکراسی الکترونیکی ، مزایای دموکراسی الکترونیک ، چالش های دموکراسی الکترونیک، دولت الكترونیك در جهت تحقق مردم سالاری الكترونیك تشریح گردیده است .

كلمات كلیدی

دموکراسی ، دموکراسی الکترونیک ، حکومت دموکراتیک

1- مقدمه

 دموکراسی واژه­ای است برگرفته از واژه‌های یونانی demos به معنای مردم و cratia یا krato به معنای قدرت. Demos)) در کاربرد آتنی یا یونانی به معنای جمع روستاییان بوده است و از این رو هر واحد روستایی را در آن (demoi) و ساکنان آن را (demotai) می‌نامیدند. در سده­ی پنجم قبل از میلاد تغییری در معنای دموس پدید آمد و این واژه بر اجتماع همه­ی مردم آتن اطلاق گردید که برای اجرای کارهای حکومتی گردهم می‌آمدند. در سال 509 ق.م در نتیجه­ی اصلاحات کلیستن، قانون‌گذار آتن، اداره­ی جامعه به دست روستائیان افتاد و از آن پس حکومت آتن را demokrati یا حکومت روستائیان می‌نامیدند. با تحول مفهومی ذکر شده در معنای demos به تدریج دموکراسی اسم عامی برای حکومت‌هایی شد که به دست همه­ی مردم اداره می‌شود

لکن یک مشکل دیگر آن است که صاحبان منافع که با برقراری دموکراسی مستقیم لطمه می‌بینند در مقابل استقرار آن مقاومت خواهند کرد. برای مثال سیاستمداران‌، صاحبان ابررسانه‌ها‌، برخی روسای اتحادیه‌های تجاری و اداره‌کنندگان شرکت‌های بزرگ جزو این دسته از صاحبان منافع به حساب می‌آیند. این گروه‌ها احتمالا در مقابل تحقق دموکراسی الکترونیک به معنای واقعی کلمه مقاومت خواهند کرد و به همین سبب برخی صاحبنظران بر این عقیده هستند که استقرار دموکراسی مستقیم الکترونیک یک اتفاق انقلابی خواهد بود. هرچند که گروه‌های دیگری نیز هستند که عقیده دارند این تحول آرام و تدریجی خواهد بود.

هم‌اکنون حداقل دو شکل از اقدامات مرتبط با دموکراسی و مشارکت سیاسی در اینترنت اساساً در سطح کشورهای صنعتی متداول شده است که عبارت‌اند از: رأی‌گیری اینترنتی و بحث روی خط و مبتنی‌ بر ارتباط مستقیم.

عملاً‌ صدها گروه بحث (Newsgroup)، در اینترنت شهروندان کشورهای مختلفی را در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی به دور هم جمع کرده است. در این مورد، درخواست‌ها، فراخوانی به تجمع‌ها، جمع‌آوری امضا و اقدامات مشابه در شبکه همواره روندی فزونی داشته است. بسیاری از تظاهراتی که در سطح خیابان‌ها و میادین در کشورهای پیشرفته جهان صورت می‌گیرد (مانند انواع اعتراضات به فرایندهای جهانی‌شدن و یا مسایل محیط زیست) از طریق اینترنت سازماندهی می‌شود.

منابع و مراجع

دانلود پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پژوهش با مو ضوع دموکراسی الکترونیک ,

تاريخ : 5 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)

مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)

دانلود مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)

مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)
دسته بندی مبانی و پیشینه نظری
فرمت فایل doc
حجم فایل 59 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)

در 22 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت docx

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت docx 

قسمتهایی از متن مبانی نظری و پیشینه

یادگیری الکترونیکی چیست؟

هورتون و هورتون[1] (2003) معتقدند که یادگیری الکترونیکی[2] یا آموزش الکترونیکی در یک تعریف وسیع شامل هر گونه استفاده از فناوری های وب و اینترنت به منظور خلق تجربیات یادگیری است. در واقع، یادگیری الکترونیکی زاییده چرخه تحولات سریع و رو به گسترش فن آوری های نوین به مفهوم واقعی آن است(زارعی زوارکی، 1387). یادگیری الکترونیکی یعنی یادگیری که دانش آموزان از طریق مواد و رسانه ها ی الکترونیکی مانند اینترنت و اینترانت و اکسترانت و ماهواره و رسانه های شنیداری و دیداری انجام می دهند(بابایی، 1389).

برخی مصادیق یادگیری الکترونیکی

 • مطالعه یک مطلب در صفحات وب.
 • استفاده از شبکه جهانی وب، کتابخانه های دیجیتالی و پایگاه های اطلاعاتی به منظور پژوهش.
 • بهره گیری از مواد یادگیری تعاملی و چند رسانه ای در قالب لوح فشرده.
 • کار گروهی از طریق امکاناتی مانند کنفرانس الکترونیکی و گفتگوی اینترنتی.
 • انجام دادن یک پروژه با استفاده از سیستم مدیریت یادگیری(نوروزی؛ رضوی،1390، ص322).

 

عوامل موثر در توسعه یادگیری الکترونیکی                                                                                                                                  

عوامل مختلفی باعث ظهور محیط های الکترونیکی شده است. برخی از نیروهای محرک رشد و توسعه یادگیری الکترونیکی عبارتند از :

 • دسترسی فزاینده به فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاهش هزینه استفاده از این فناوری.
 • ظرفیت وتوانمندی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای پشتیبانی و غنی سازی فعالیت های آموزشی با استفاده از یادگیری مبتنی بر منابع و ارتباط همزمان و ناهمزمان.
 • ضرورت دسترسی به فرصت های یادگیری در مکان های مختلفی مانند خانه، محل کار و غیره
 • تقاضای یادگیری مستقل و دسترسی کامل به خدمات و فرصت های آموزشی.
 • درک توانمندی محیط های الکترونیکی در ارائه آموزش با کیفیت بالا از سوی مراکز آموزشی.
 • نیاز مؤسسات آموزشی برای « به روز بودن » با استفاده از فناوری های نوین به منظور جلب توجه والدین، دانش آموزان و سرمایه گذاران.

 


1. Horton & Horton

2. elearning

....

 

2-3-1- پژوهش های انجام شده در داخل کشور

 1. نصرت و همکاران(1389) در پژوهشی که با عنوان تأثیر آموزش فعال فناورانه (TEAL) فیزیك بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه شهر فلاورجان انجام داد به این نتیجه رسید  که 24  درصد تفاوت موجود بین پیشرفت تحصیلی گروه آزمایش كه با روش یادگیری فعال فناورانه آموزش دیده بودند، با گروه گواه كه به روش سنتی آموزش دیده بودند، نتیجه تأثیر این روش تدریس می باشد كه در واقع تأكیدی بر به كارگیری روشهای فعال است.
 2. پریشانی و همکاران (1390 ) تحقیقی را با عنوان تأثیر آموزش فعال فناورانه (TEAL) در درس زیست شناسی بر انگیره ی تحصیلی دانش آموزان انجام دادند به این نتیجه رسید که  تدریس زیست شناسی به شیوه ی فعال فناورانه (TEAL) بر انگیزه ی تحصیلی تأثیر معناداری داشته است.
 3. معتمدی تلاوکی و همکاران( 1390) در پژوهشی در باره تأثیر روش های فعال تدریس بر بهبود عملکرد درس فیزیک به این نتیجه رسیدند: روش های فعال تدریس بر بهبود عملکرد درس فیزیک دانش آموزان در سطح دانستن بی تأثیر اما در سطوح بکار گیری مفاهیم، حل مسایل متداول و استدلال به طور معنادار مؤثرند.
 4. خجسته و نوروزی(1390) تأثیر چند رسانه ای ها را بر میزان یادگیری و یادداری درس لوحه نویسی فارسی بر روی دانش آموزان پایه اول ابتدایی شهر تهران بررسی کردند و به این نتیجه دست یافتند که چند رسانه ای ها بریادگیری درس لوحه نویسی فارسی مؤثر است اما لزوما بر یادداری آن در دراز مدت تأثیری ندارد.
 5. لاکدشتی، یوسفی و خطیری(1390) در یک تحقیق با عنوان تأثیر نرم افزارهای شبیه ساز آموزشی بر یادگیری و یادسپاری دانشجویان و مقایسه آن با روش سنتی تدریس را انجام دادند و به این نتیجه دست یافتند که بین یادگیری و یادسپاری در آموزش با نرم افزارهای شبیه ساز و روش سنتی تفاوت معنی دار وجود دارد.
 6. شریفی، محمد داودی و اسلامیه(1391) رابطه میزان استفاده از فن آوری های اطلاعات و ارتباطات با عملکرد دبیران در فرآیند یاددهی و یادگیری را در یک تحقیق تحلیل کردند. نتایج به دست آمده نشان داد که بین میزان استفاده دبیران از فن آوری اطلاعات و ارتباطات با عملکرد آنها در فرآیند یاددهی و یادگیری رابطه معناداری وجود دارد و 6/60 درصد تغییرات متغیر وابسته تحقیق (عملکرد دبیران) را به ترتیب مؤلفه های استفاده از نرم افزارهای کاربردی، استفاده از پایگاه های اطلاعاتی و سپس استفاده از اینترنت تبیین می کنند.
 7. عبداله زاده(1392) در پژوهشی که به منظور مقایسه کارایی دوره یادگیری ترکیبی با دوره های یادگیری الکترونیکی و حضوری در درس ریاضی در میان دانش آموزان دختر و پسر سال اول دبیرستان شهرستان اردبیل انجام داد به این نتیجه دست یافت: میزان یادگیری دانش آموزانی که در دوره های ترکیبی درس ریاضی شرکت کرده بودند از دانش آموزانی که در دوره های صرفاً الکترونیکی و صرفاً حضوری در درس ریاضی شرکت کرده بودند بیشتر است.

 

2-3-2- پژوهش های انجام شده در خارج از کشور

 1. گیج  و برلاینر (1984) در تحقیقی نشان داده اند که کیفیت یادگیری در روش های تدریس فعال از جمله روش بحث گروهی بیشتر از روش های غیر فعال مانند سخنرانی و تمرین و تکرار است(لطف آبادی،1374). ....

...

  دانلود مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه)


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مبانی و پیشینه نظری یادگیری الکترونیکی (فصل ذوم پایان نامه) ,

  مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))

  مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))

  دانلود مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))

  مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))
  دسته بندی مدیریت
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 20264 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 39

  مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))

  این مقاله کامل به صورت فایل ورد در 24 صفحه و پاورپوینت در 15 اسلاید آماده برای ارائه آماده شده.

  چکیده :

   

          دولت الکترونیک یک شکل پاسخگوتری از دولت است که بهترین خدمات دولتی را به شهروندان ارائه داده و آنها را در فعالیتهای اجتماعی مشارکت دهد . دولت مجازی در پس دولت الکترونیک که بعنوان موج چهارم و عصر مجازی معرفی و شناخته می شود . می بایستی شتابان به دامنه های دولت الکترونیکی پرداخته و خود را برای عصر مجازی آماده سازد .

  محقق سعی بر آن داشت نقش مدیریت سنتی را که در تدوین مدیریت دولتی نوین تاثیر داشته و نیز مفاهیم انتزاعی مدیریت دولتی ، ویژگیهای مدیریت دولتی نوین ، ساختار و ویژگی های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ایران در افق چشم انداز 20 ساله ایران در برنامه چهارم و زیر ساختهای لازم برای توسعه پایدار را به نگارش در آورد .

  واژه های کلیدی :

   

               کار آیی – اثر بخشی- دولت مجازی – مدیریت دولتی نوین- شبکه مدیریت - شهروند محوری

   

  با توجه به اهمیت و تأکید اقتصاد مقاومتی و صاحبنظران کشورمان در خصوص دولت الکترونیک و ارائه خدمات بهتر و سریع تر به شهروندان و از بین بردن شیوه زائد بوروکراسی اداری در کشور و اهمیت مدیریت دولتی نوین به منظور ارائه خدمات بهتر و مدیریت کشور ، این مقاله مفید در قالب فایل word و در 24 صفحه و پاورپوینت آن در 15 اسلاید تصویری آمده شده

  واژه های کلیدی

  کار آیی – اثر بخشی – E-government – دولت مجازی – مدیریت دولتی نوین – شبکه مدیریت

   -E- government provision   شهروند محوری

  دانلود مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری ))


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مقاله نقش دولت الکترونیک در مدیریت دولتی نوین (( رویکردی بر شهروند محوری )) ,

  تاريخ : 21 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر

  تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر

  دانلود تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر

  تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر
تحقیق ازدواج
ترغیب به ازدواج
در اعراض از ازدواج
حالات زن و شرایط عقد،
آداب معاشرت و آنچه در دوام ازدواج دخالت دارد و زن و مردباید مراعات كنند
حقوق شوهر بر زن
  دسته بندی معارف اسلامی
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 58 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 69
  تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر
  مقدمه

  بسم اللّه الرحمن الرحیم

  سپاس خداى را كه تیرهاى اندیشه درباره شگفتیهاى آفرینش او به جایى نرسد، و عقل و خرد به هنگام تفكر در بدایع نخستینش جز آنكه سرگردان و متحیر بماند، راه به جایى نبرد، در صورتى كه همواره نعمتهاى لطیف او براى جهانیان یكى پس از دیگرى ، چه بخواهند و چه نخواهند استمرار دارد؛ و از جمله الطاف زیبایش آن است كه از آب بشرى را آفرید و او را وابسته و خویشاوند قرار داد و بر مخلوقات شهوت را مسلط كرد تا بدان وسیله ناخواسته وادار به تولید مثل شوند و از این راه به حكم جبر و بدون اختیار نسلشان باقى بماند؛ وانگهى مساءله انساب را مهم شمرده و به آن ارج نهاده است و بدان وسیله زنا را حرام داشته و به خاطر منع و جلوگیرى از آن این عمل را سخت زشت شمرده و ارتكاب آن را هرزگى و كار زشت دانسته است و مردم را به ازدواج دعوت كرده و به صورت امرى مستحب و فرمانى الهى بر آن تشویق كرده است .

  پاك و منزه است خداوندى كه مرگ را بر بندگان مقرر فرموده و بدان وسیله آنان را محكوم به مرگ و در هم شكستگى كرده و از طرفى بذر نطفه ها را در زمین رحمها پراكنده ساخته و افراد جدیدى از آن به وجود آورده و آن را وسیله جبران مرگ قرار داده است ، تا آنان را آگاه كند كه دریاى مقدرات او از لحاظ سود و زیان ، خیر و شر، دشوار و آسان ، پیچیده و گسترده ، براى جهانیان فیض بخش است .

  و درود بر محمّد (ص ) كه براى بیم و امید دادن برانگیخته شده است و بر آل و اصحاب او، درودى كه حسابگران از عهده شمارش و اندازه آن برنیایند و سلامى فراوان بر ایشان باد!

  بارى ، براستى كه ازدواج پشتوانه دین و خوار كننده شیاطین و در مقابل دشمن خدا دژ استوارى است و وسیله زیاد شدن افرادى است ك سرور انبیا (ص ) بدان وسیله بر دیگر پیامبران مباهات مى كند. بنابراین چقدر بجاست كه وسایل ازدواج را فراهم و آداب و سنن آن را حفظ كنند. از این رو باید اهداف و نیازمندیهاى آن را شرح و فصول و ابواب آن را تفضیل داد و آن مقدار از احكام نكاح را كه داراى اهمیت است در سه باب به شرح زیر بیان مى شود:

  باب اول در تشویق به ازدواج كرد و ازدواج نكردن .

  باب دوم در آدابى كه باید در عقد و عقد كنندگان رعایت شود.

  باب سوم در آداب معاشرت پس از عقد تا زمان جدایى .

  باب اول : در تشویق به ازدواج و یا ترك آن

  ترغیب به ازدواج

  اما از آیات ؛ خداى متعال فرموده است : (( و انكحوا الا یامى منكم )) (۲۱۵) كه امر به ازدواج مى فرماید، و نیز فرموده است : (( فلا تعضلوهن ان ینكحن ازواجهن ، )) (۲۱۶) كه از ازدواج نكردن نهى مى كند؛ و نیز در وصف و ثناى پیامبران مى فرماید: (( و لقد اءرسلنا رسلا من قبلك و جعلنا لهم ازواجا و ذریة ، )) (۲۱۷) كه در معرض منت گذارى و اظهار فضل چنان فرموده است . و نیز به گونه درخواست در قالب دعا، اولیاى خود را ستوده و مى فرماید:

  (( والذین یقولون ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قرة اعین )) (۲۱۸)

  فهرست مطالب

  مقدمه

  باب اول در تشویق به ازدواج كرد و ازدواج نكردن .

  ترغیب به ازدواج

  اخبارى كه به ازدواج تشویق مى كند

  در اعراض از ازدواج

  باب دوم : درباره آنچه از حالات زن و شرایط عقد، باید رعایت شود

  و موانع نكاح نوزده چیز است :

  باب سوم : در آداب معاشرت و آنچه در دوام ازدواج دخالت دارد و زن و مردباید مراعات كنند

  اما شوهر :

  اول ، ولیمه :

  قسم دوم از این باب درباره حقوق شوهر بر زن و بیان كافى راجع به آن

  پاورقى ها :

  دانلود تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  تحقیقی پیرامون ازدواج و حقوق زوجین بر یکدیگر ,

  ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)

  ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)

  دانلود ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)

  ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 773 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 21

  ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)

  چکیده:

  تا به امروز بسیاری از تجزیه و تحلیل ها در توسعه تاریخی گردشگری انجام شده است که به صورت محدود جهت بررسی یک چرخه ی زندگی منفرد با قسمت های گردشگری انبوه بوده است، با این حال ، بسیاری از مقاصد عمده، دارای سابقه ی بسیار طولانی تر بوده و به نظر میرسد که چرخه زندگی از طریق ارتباط متوالی مرتبط در مراحل مختلف بوده است.

  تحقیقات نشان میدهد که، مقدار تئوری در چرخه زندگی در منطقه گردشگری با تجزیه و تحلیل مقررات بلند مدت منجر به توسعه گردشگری تاریخی میشود. در این مقاله، ما در حال حاضر در مورد کاتالانیا که یکی از مقاصد توریستی اصلی در اروپا است، بحث میکنیم. این مقاله نشان میدهد که ترکیب این نظریه  به ویژه برای ساخت یک مدل جهانی برای گروه های گردشگری عملی، مناسب بوده و مراحل توسعه آن توسط تغییرات پارادایمیک می باشد.

  کلمات کلیدی: گردشگری تاریخی، چرخه زندگی، کاتلانیا و اسپانیا، گردشگری انبوه.

  1.مقدمه:

  هدف اولیه این مقاله برای انجام، شامل یک مدل برای تجزیه و تحلیل توسعه صنعت گردشگری بوده که این چرخه ی گردشگری توسط باتلر از سال 1980 ارائه شده، که تاکنون هم ادامه داشته است و یک رویکرد چند رشته ای است. برای این هدف ما باید به انتخاب یک مطالعه موردی در مورد یکی از مناطق اصلی توریستی در اروپا میپردازیم  یک منطقه توریستی کاتالانیا میباشد. از انجا که موقعیت  آن استراتژیک بوده و کاتالانیا به صورت سنتی از یک پل به اروپا و شرق مدیترانه را به هم وصل کرده است و از لحاظ تاریخی توسعه براساس انواع روابط فرهنگی، اجتماعی، تجاری دارد. در چند قرن گذشته آن به صورت سنتی موتور اقتصادی اسپانیا در نظر گرفته شد و اغلب در نظر گرفته شد و منجر به یک توسعه صنعتی قابل توجهی شد. با این وجود، بیش از نیم قرن و با موازات روند کلی برون سپاری در اقتصاد غربی، ساختار به سمت بخش  خدمات و تبدیل  به زمینه گردشگری سوق داشته است. در واقع در طول چند دهه ، کاتالانیا تبدبل به اولین منطقه ی توریستی بین المللی مهم در اسپانیا شد ، آمار پنچم در اروپا داشته است. با توجه به آمار دفاتر گردشگری کاتالانیا، آن بخش به طور مستقیم، به منطقه ی گردشگری متصل شده است. و بیش از 10% از سهم تولید ناخالص و 16.7%استخدام  از جمعیت داشته  و آن مناسب ترین خوشه در اقتصاد کاتالان بوده است. پویایی در گردشگری کاتالانیا در طول چند سال گذشته با وجود حفظ شرایط در حال تغییر در بازارهای اصلی که منشا آن بوده اند، هر دو در حال رشد بوده ،در درآمد به یکدیگر مربوط میشوند. با این وجود ،روند توسعه گردشگری کاتالانیا به ندرت از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار میگیرد، علاوه بر این ،اگر چه در مورد فقدان نشان داده شده است که صنعت گردشگری ظهور جدیدی داشته است، که در آن برای به دست آوردن برخی از اهمیت های اقتصادی منطقه اقدام میشود، بسیاری از عناصر شاخص  به دنبال یک توسعه بلند مدت میباشد. ایده اولیه ما که منشا آن را از پایین از آغاز قرن 18 تا شروع قرن 19 پیدا می کنیم و آن را از طریق مراحل مختلف بزرگ یا پارادایم ها به تصویب رسانده و چرخه ی عمری برای رسیدن به اهمیت  اقتصادی اجتماعی و فرهنگی آن را تعیین می کنیم. باید اضافه  کرد، اگرچه گردشگری ممکن است از نظر تاثیر اقتصادی مهم باشد، آن نقش مرتبط با چشم انداز فرهنگی و اجتماعی و فن آورانه را بازی میکند و جنبه بررسی  موفقیت در گردشگری انبوه در قرن 20 را آماده میکند. 

  دانلود ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا)


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  ترجمه مقاله چرخه زندگی، مراحل تجربه تاریخچه ی گردشگری کاتالانیا (اسپانیا) ,

  ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده :یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر

  ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر

  دانلود ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده :یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر

  ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 261 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 48

  ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده :یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر

  چکیده

  هدف از پژوهش حاضر بررسی عوامل شخصی و موقعیتی است که موفقیت در اشتغال مجدد افراد را در سال اول بیکاری خود تحت تاثیر قرار می دهد است. در این مطالعه گروه آینده نگر با یک سال پیگیری ،با یک جامعه نمونه 3618 نفری ازافراد بیکار شده بررسی شده است. یک بررسی در میان تمام شرکت کنندگان از جمله عوامل فردی و موقعیتی انجام شد که براساس مدل واتبرگ ارائه شده و تئوری مدل رفتاری برنامه ریزی شده و مدل ظرفیت و امید ارائه شده است. نتایج ما نشان می دهد که ده عامل کلیدی در موفقیت اشتغال در سال اول بیکاری وجود دارد. دانستن این عوامل به ویژه برای کسانی که متمایل به تغییر در هرنوع برنامه هستند، ممکن است به توسعه استراتژی های مداخله  موثر برای کسانی که اشتغال مجدد را به منظور کوتاه شدن طول مدت بیکاری در نظر دارند،تسهیل می بخشد.

  1-مقدمه:

  بسیاری از عوامل مشخص شده است که مربوط به موفقیت بیکاران  در اشتغال مجدد پس از بیکاری بوده است. در سال 2010 وانگبرگ و همکارانش یک مدل جامع از گروه های متغیر را با اشتغال مجدد موفق را ارائه نمودند. براساس  این مدل،موفقیت دوباره  اشتغال بیکاران به نیاز با بازار کار بستگی داشته است و همچنین ویژگی های فردی جویندگان کار مانند دانش مربوط به شغل،مهارت ها،توانایی،انگیزه،سرمایه اجتماعی،وضعیت سلامت و نیز مالی مورد توجه بوده است. بررسی تحقیقات اخیر شرح گسترده ای از تحقیقات در دسترس در رابطه با عوامل مرتبط با موفقیت در اشتغال مجدد دیده می شود. این نتیجه گیری نشان می دهد که بسیاری از مطالعات خاص متمرکز بر موضوعات مرتبط با موفقیت در اشتغال دوباره بوده است. تحلیل کانفر و همکارانش نشان می دهد که صفات شخصی مانند برون گرایی،با تجربه بوده. وجدان وسایر متغیرهای فردی شامل اعتماد به نفس و خودکارامدی مرتبط با مدت زمان بیکاریاست. تعداد کمی از مطالعات به بررسی رابطه بین سلامتی و موفقیت در اشتغال دوباره و تمایل به پیداکردن شغل با سلامت روانی پایین ارائه شده است. و یا برروی اثر در موفقیت دوباره اشتغال  بوده اند. هوفت و همکارانش در سال 2010 به بررسی رایطه بین سلامت درک شده و وضعیت بیکاری در یک نمونه از بیکاری طولانی مدت را داشته اندو متوجه شدند که بیماری از جمله عوامل قوی برای بیکاری پس از12 ماه  بوده است که یافته های مطالعات قبلی ارایه شده توسط گارسیا گومز و همکاران آن را تایید می کنند. مطالعات اندکی به طور گسترده در طرح بساری از عوامل مربوط به اشتغال موفق مجدد متمرکز شده است. مدل واتبرگ در بسیاری از گروه های متغیر عملیاتی اعمال شده و متوجه شدند که متغیرها تنها درصد کمی از توضیح واریانس را در ارایه نتایج در رابطه با اشتغال موفق دوباره  داشته باشند. آنها پیشنهاد کردند که متغیرهای اضافی دانش و فعل و انفعالات متغیرها ،مناسب ترین راه برای اندازه گیری متغیرهای مربوطه توضیح نتایج اشتغال مجدد می باشد. در مطالعات انجام شده توسط هافت،استفاده از تئوری رفتار برنامه ریزی شده (TPB)برای پیش بینی قصد رفتار در گروه بیکار قوی تر از گروه استفاده شده بود. آنها همچنین دریافتند که ظرفیت کار در یک پیش بینی به صورت قابل توجهی در رفتار بیکاران بدنبال کار سازگاری با تئوری امید دارد و مطابق با پژوهش های قبلی است.  این ارتباط تا حدی توسط نگرش برای جستجوی کار بوده و با واسطه  به طور کامل توسط قصد جستجوی کار مرتبط می شود. نتایج حاصل از این مطالعات متمرکز برای پیش بینی برای اشتغال مجدد موفق برای درک بهتر فرایند جستجوی کارو اشتغال مجدد اضافه شده است. اگرچه مطالعات متعددی با هدف پیداکردن اعتبار پیش بینی عوامل مختلف در اشتغال  مجدد انجام شده است،اجرای این نیاز به ابزاری برای آزمایشهای روزانه داشته که هنوز هم یک گام ضروری در نظر گرفته می شود. آژانس تامین اجتماعی هلند که مسئول مقررات امنیت اجتماعی و بیمه بیکاری و مشاوره بیکاران است،از محققین خواست تا برای توسعه چنین ابزاری برای ارزیابی و تشخصی افراد بیکار برای اعمال مزایای بیکاری در SSAاقدام کنند. چنین ابزاری ممکن است کمک به انختاب  خدمات مربوط ویژگی های شخصی مشتری را داشته و به عنوان نه همه جویندگان کار به احتمال زیاد به همان اندازه از این کمک ها بهره مند شوند. ارائه مشاوره استخدام به تمام افراد بیکار  شده گران می باشدو دولت ها به دنبال کاهش 50% هزینه ها در سال 2015 هستند و این ابزار همچنین ممکن است که انتخاب دسته از افراد که نیاز به مشاوره در زمینه کاریابی را دارند را داشته باشد. این در حال توسعه به خصوص برای ابزاری مانند SSA می تواند کمکی برای بررسی عوامل پیش بینی اشتغال مجدد را داشته باشند. هدف از مطالعه حاضر،بررسی عوامل فردی و موقعیتی موثر در موفقیت دوباره اشتغال افراد بیکار در سال اول بیکاری می باشد.

  دانلود ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده :یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  ترجمه مقاله پیش بینی موقعیت اشتغال دوباره افراد تازه بیکار شده :یک مطالعه در مورد گروه های آینده نگر,

  نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالی:شواهدی از بودجه های بسته

  نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالیشواهدی از بودجه های بسته

  دانلود نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالی:شواهدی از بودجه های بسته

  نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالیشواهدی از بودجه های بسته
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 740 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 48

  نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالی:شواهدی از بودجه های بسته

  چکیده:

  ما با استفاده از منابع مالی بسته به عنوان یک ابزار منحصر به فرد،تحقیقاتی برای کشف اینکه آیا سرمایه گذاری نهادی،ثبات و یا بی ثباتی را در بازارهای مالی دارند را شروع کرده ایم. اگر سرمایه گذاری نهادی ثبات در بازارهای تجاری را در برابر قیمت گذاری اشتباه داشته باشند، پس آنها باید بودجه بسته خود را با تخفیف گسترده ای خرید نموده و فروش صندوقهای  فروشی با حق بیمه زیادی خواهند بود. سازگار با فرضیه بازار تثبیت کننده، ما سندهایی که منابع مالی گسترده ای را برای تخفیف را ارائه نمودیم که در آن تقاضا در سیستم نهادی بالاتر از حق بیمه بودجه بوده است. علاوه بر این، یافته های ما نشان میدهد که افزایش در پیش بینی مالکیت نهادی با کاهش نوسانات بازده تخفیف همراه بوده است که در آن تجارت نهادی خطر معامله گر را کاهش میدهد. در مجموع نتایج نشان میدهد که سرمایه گذاران نهادی با کار بر روی تثبیت قیمتها نقش مناسبی در بازارهای مالی دارند.

  کلمات کلیدی:

  سرمایه گذاران نهادی-سرمایه گذاران فردی-بودجه بسته شده-خطر معامله گر مختل کننده

  1-مقدمه:

  با وجود اهمیت روبه رشد سرمایه گذاران نهادی، هنوز بحثهای زیادی درباره نقش سرمایه گذاران نهادی بازارهای مالی وجود دارد. یک رشته از تحقیقات سرمایه گذاران نهادی از نظر عملکرد به عنوان کاهش قیمت تثبیت کننده ها در حضور قیمت گذاری نادرست و کسی که به درنگ به قیمت گذاری اشتباه و بهره برداری از آربیتراژ سود تجاری در برابر قیمت اشتباه را دارد،هنوز مورد بحث است. در مقابل، رشد روزافزون پژوهشها استدلال میکند که سرمایه گذاران نهادی ممکن است انحرافی از قیمت داشته باشند و افزایش نوسانات اتفاق بیافتد. در مقابل شواهد نشان میدهد که تقاضایی خالص نهادی در سهام فردی،با تحقیقات بیشتری نشان میدهد که خرده فروشی سرمایه گذاران کمتر پیچیده بوده و کم تجربه میباشند و این ممکن است قیمتها به دور از ارزشهای اساسی حرکت کند. برای مثال شواهد نشان میدهد که تجارت فردی منجر به قیمت گذاری اشتباه به دلیل دارایی افراد میشود که منافع خود را سریع بدست می آورند اما تمایل به ضررو زیان ندارند و اوراق بهادار متنوعی را نگه داری میکنند و تجارت براساس اختلال و یا احساسات انجام میشود. اما یک سوال مهم بدون پاسخ باقی میماند و آن کلاس  سرمایه گذار است ک در آن افراد یا موسسات به احتمال زیاد برای بی ثبات کردن امنیت قیمت و تولید نوسانات بیش از حد اقدام کنند. در این مقاله به بحث در مورد کمک با استفاده از منابع مالی بودجه ای به عنوان یک وسیله تحقیق برای کشف اینکه آیا سرمایه گذاری نهادی و یا فردی یک نیروی بی ثبات در بازار هستند، استفاده شده است. بودجه بسته به عنوان یک وسیله و ابزار تحقیق برای نظریه قیمت گذاری منحصر به فرد برای تست دارایی ها می باشد که به دلیل ارزش ذاتی دارایی زمینه ای بوده که برای اندازه گیری نسبتا آسان است. ارزش خالص دارایی های یک صندوق (NAV) نشان دهنده ارزش ذاتی این صندوق است. بسیاری از مطالعات تجربی برای تخفیف و حق بیمه انجام شده است و تفاوت نسبی بین قیمت بازار یک صندوق و NAV آن وجود دارد که به عنوان یک پروکسی از قیمت گذاری اشتباه است. به طور خاص، این مقاله سه سوال پژوهشی زیر را در بررسی اثرات سرمایه گذاران نهادی و فردی در بسته بودجه برای ریسک و بازده وجوه ارائه میکند.

  سوال اول پژوهش این است که آیا تجارت سرمایه گذاران نهادی برای کاهش قیمت گذاری فردی موثر است و یا افزایش قیمت به دور از ارزشهای اساسی است. تحقیقات در حال رشد برای شواهد تجربی ارائه کننده این است که تجارت دارای اثراتی بر بازده سهام هر زمان داشته و پس از آن بازده مورد نظر است. با این حال تحقیقات قبلی نشان دهنده شواهدی در جهت این است که نشان دهد تجارت نهادی ارای قیمتهای هدایت شونده میباشد. مطالعات متعدد نشان داده است که نهادها با فشار بر قیمتها به دور از ارزش  واقعی آن اقدام میکنند. در تضاد با این موضوع میتوان گفت که پژوهشهای دیگر از موسسات تجاری که به منظور کاهش انحرافات قیمت از ارزشهای ذاتی آن اقدام میکنند نیز وجود دارد. به منظور کمک به بحث در مورد نقش سرمایه گذاران نهادی در بازارهای مالی،ما به بررسی رابطه سطح تخفیف دوره و تغییرات بعدی در مالکیت نهادی میپردازیم . فرض ما این است که سرمایه گذاران نهادی تثبیت کننده قیمتها میباشند. بنابراین آنها باید با احتمال بیشتری برای خرید وجوه با تخفیف نسبت به خرید وجوه در حق بیمه اقدام کنند و آنها نیز باید به احتمال زیاد فروش صندوقهای فروشی در حق بیمه را نسبت به فروش بودجه در تخفیف تمایل داشته باشند. بنابراین ما انتظار داریم که مشاهده یک رابطه منفی بین آغاز دوره سطح تخفیف و خالص تقاضاء سازمان را داشته باشیم. به عنوان مثال، صندوق قیمت با تخفیف گسترده تر باید پس از آن بیشتر با افزایش مالکیت نهادی از وجوه معامله با تخفیف کم یا حق بیمه تجربه شود. سازگار با فرضیه قیمت تثبیت کننده ، ما به دنبال متوسط تقاضای نهادی خالص در تخفیف گسترده هستیم که گروه تخفیف گسترده به طور قابل توجهی بیشتر از حق بیمه است. با برازش تقاضاء نهایی خالص در تخفیف ،ما تقاضاء خالص نهادی را با ارتباط منفی از سطح تخفیف دریافتیم. اگر سرمایه گذاری نهادی در برابر قیمت گذاری اشتباه تجاری قرار بگیرد، در حالت نهادی، کاهش قیمت گذاری نادرست در صندوق به وجود خواهد آمد. برای بررسی تاثیر تجارت نهادی خالص و هر زمان نیاز به تغییرات فصلی در تخفیف و یا حق بیمه است. برای مثال، اگر سرمایه گذاران نهادی افزایش مالکیت در یک صندوق را در 90%  NAVبه فروش برسانند. و قیمت تجاری تا 95% از NAV صندوق باشد، پس از آن تخفیف 5% اعمال مبیشود که تفاوت تغییرات بین -5%  و -10% میباشد. در روش دیگر،تجارت نهادی ممکن است بهبود بهره وری از قیمت را با فراهم کردن نقدینگی برای سرمایه گذاران فردی داشته باشد. تقاضاء نهادی خالص باید مقداری منفی در ارتباط با تغییرات در تخفیف داشته باشد، اگر سرمایه گذاران نهادی به عنوان ارائه دهندگان نقدینگی در صندوق باشند. سازگار با فرضیه نقدینگی ارائه شده، رابطه منفی بین تغییرات در مالکیت نهادی و تغییرلات در صندوق با تخفیف وجود دارد.

  سوال دوم پژوهش این است که صندوق با تخفیف، اندازه گیری به حدی از احساسات فرد سرمایه گذار دارد یا نه؟ تمایلات سرمایه گذار به عنوان نظر یک سرمایه گذار از بازده مورد انتظار در امنیت تعریف میشود، در حالی که نظر شخصی مستقل از این امنیت میباشد. چندین مدل نظری وجود دارد که در آن این سوال وجود دارد که چرا تمایلات سرمایه گذار ممکن است به طور مداوم بازده سهام را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، فرضیه احساسات معامله گر با اختلال متفاوت بوده و به طور سیستماتیک در سراسر اختلال معامله گر همبسته میباشد. لونگ و همکارانش در سال 1990 پیشنهاد نمودند که عدم اطمینان از حساسیت معامله گر ممکن است از سرمایه گذاران منطقی در آربیتراژ برای قیمت گذاری اشتباه جلوگیری کند. بنابراین خطر ابتلا به معامله گر مختل کننده در قیمت وجود دارد. آثار گسترده نشان میدهد که سرمایه گذاران خرده فروشی که پیچیدگی کمتری داشته و کم تجربه میباشند میتوانند به معامله گران مختل کننده تبدیل شوند. شرایط لازم برای آزمون مدل معامله گر مختل کننده مهرز شده است. یک دیدگاه محبوب آن است که صندوق با تخفیف میتواند مورد استفاده برای اندازه گیری های فردی در تمایلات سرمایه گذاری به کار برود. لی و همکارانش اشاره کرده اند که تغییر در احساسات سرمایه گذار موثر بوده و با تغییر در ارزشهای بنیادی صندوق تنها ممکن است قیمت را تحت تاثیر قرار دهد اما NAV تحت تاثیر قرار نمیگیرد. بنابراین لی و شلیفر و تالر استدلال میکنند که تغییرات در بسته تخفیف صندوق برای اندازه گیری قیمت بازار و NAV بوده است و باید تغییرات را در تصرف احساسات سرمایه گذار موثر داشت. مطالعات قبلی انتخاب بسته تخفیف صندوق را به عنوان یک اقدام از احساسات فرد سرمایه گذار میداند که به دلیل منحصر به فرد بودن آن است اما در دارایی های اساسی نمیباشد. با این حال،هنوز هیچ آزمونی انجام نشده است که نشان دهد آیا بسته تخفیف صندوق میتواند اندازه گیری خوبی از تمابلات سرمایه گذاران فردی را داشته باشد. برای آزمایش این فرضیه، سرمایه گذار با احساسات در صندوق میتواند یک پروکسی از احساسات فردی باشد. و این بررسی رابطه بین تقاضا خالص سازمان را دارد که به عنوان پارامتر مخالف اندازه گیری بوده است. ما فرض میکنیم که تقاضاء خالص نهادی با هم جمع شده و برای فرد به طور خالص عرضه میشود و بالعکس . بنابراین، این مقاله نقش هر دو سرمایه گذار نهادی و فردی را در امنیت بازار بررسی میکند. افزایش احساسات فرد سرمایه گذار باید در یک نتیجه افزایش تقاضاء خالص فرد و کاهش در تقاضا خالص نهادی باشد. یک همبستگی منفی بین تقاضای خالص نهادی و بازده تخفیف به طور همزمان وجود دارد که نشان میدهد که صندوق تخفیف یک پروکسی تمایلات سرمایه گذاری فردی است. سازگار با فرضیه های فردی و سرمایه گذار و احساسات، ما رابطه منفی بین بازگشت تخفیف و تقاضاء نهادی خالص را با استفاده از همبستگی ساده بدست آوردیم. ضرایب رگراسیون در نمونه حقوق صاحبان سهام بین المللی  بیشتر احتمال دارد که تجارت مداخله جویانه ای را داشته باشند و احساسات فرد ممکن است قوی تر در نفوذ به صندوق بین المللی نسبت به بودجه داخلی باشد.

  دانلود نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالی:شواهدی از بودجه های بسته


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  نقش سرمایه گذاری نهادی و فردی در بازارهای مالی:شواهدی از بودجه های بسته ,

  تاريخ : 17 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها:

  ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها

  دانلود ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها:

  ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 336 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 22

  ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها:

  تقلب حسابداری شرکت ها:

  مطالعه موردی شرکت کامپیوتری با مسئولیت محدود سایتام:

  چکیده:

  در انرون و سایتام و ووردکام به نظر میرسد که تقلب در شرکتهای حسابداری یک مشکل عمده است که همزمان دامنه و شدت ان افزایش مییابد.شواهد پژوهشی نشان داده است که تعداد فزاینده ای از تقلب های یکپارچه در گزارش های مالی وجود داشته و منجربه ضرر و زیان اقتصادی قابل توجهی شده و اعتماد سرمایه گذاران را باتوجه به سودمندی و قابلیت اطمینان از صورت های مالی را از بین برده است. افزایش میزان این تخلفات نیازمند مجازاتهای عبرت انگیز و اجرای موثر قانون است. در این مقاله تلاش شده است که به بررسی و تجزیه و تحلیل سیستم حسابداری سایتام پرداخته شود.که موجب توجه عموم بوده و همچنین اخلاق حاکمیت شرکتی در ان مهم است. تقلب توسط بنیانگذاران سایتام در سال2009 انجام شده است. که نشان دهنده این واقعیت است که حرص و طمع انسان و جاه طلبی و عطش قدرت و پول و شهرت یک پارامتر تاثیر گذار است. برخلاف انرون، سایتام خیلی در مشکلات درگیر بوده است رسوایی سایتام براساس اهمیت قوانین اوراق بهادار و CGI  و بازارهای نوظهور بوده است. در واقع تقلب در شرکت سایتام دولت هند را مجبور به جلوگیری از تقلب های مشابه اینده نمود بنابراین تولید گزارش های تقلبی مالی آموزش های جدید و به دنبال ان استراتژی های جدید به منظور کاهش حوادثی مانند تقلب در اینده مورد بررسی قرار گرفت.

  کلمات کلیدی: تقلب در دفاتر شرکت های بزرگ،حسابداری سایتام، مطالعه موردی اداره شرکتهای هند،استاندارد های حسابداری و حساب رسی

  1.مقدمه:

  1-1.تقلب چیست؟

  تقلب یک پدیده جهانی است که بر تمام بخش های اقتصاد بر تمام قاره ها اشراف دارد. تقلب شامل طیف گسترده ای از شیوه های غیر قانونی و مربوط به فریب عمدی و یا ارائه اطلاعات نادرست میباشد. باتوجه به انجمن بازرسان تقلب (ACFE)، تقلب یا فریب به ارائه اطلاعات نادرست یک فرد یا یک نهاد میپردازد که در برخی موارد سود غیر مجاز را به فرد و یا به نهاد را منجر میشود. به عبارت دیگر تقلب در واقع دستکاری امور توسط افراد بی پروا است که فعالیتهای کسب و کار را با هدف به دست اوردن پول زیاد تحت تاثیر قرار میدهند و به دنبال اخذ پول از طریق غیر قانونی یا غیر منصفانه میباشند. تقلب منجر به درامد و نتایج نامشروع شده و پول و کالا و حتی حسن نیت و شهرت شخص از بین میرود. تقلب اغلب به صورت غیر قانونی و غیر اخلاقی است و این به معنی ناعادلانه بودن است. سازمان هایی که برای ساخت فرایندها، رویه ها و کنترل ضروری است که حضور داشته باشند ممکن است نتوانند موقعیت ارتکاب تقلب را شناسایی نمایند و اگر ان رخ دهد فعالیتهای جعلی موثر را شناسایی نمایند. تقلب شامل افرادی از سطح رهبری است که تحت نام مدیریت تقلب بوده و تنها شامل کارمندان و کارگران یک واحد تجاری شناخته شده است که به صورت انجمن متقلبان شناخته میشود.

  2-1.تلفات بالای تقلب: نگاهی اجمالی

  سازمان ها از همه نوع به اندازه در معرض تقلب میباشند در تعدادی از موارد در طول چند دهه ی گذشته، شرکتهای بزرگ دولتی تقلب مالی را تجربه کرده اند و در نتیجه آشفتگی در بازار سرمایه ، از دست دادن ارزش سهام و در برخی از موارد ورشکستگی شرکت شده است. اگر چه این به طور کلی توسط قانون ساربان-اکسلی پذیرفته شده است لذا به دنبال بهبود حاکمیت شرکتی و کاهش بروز تقلب میباشند که مطالعات و بررسی های اخیر نشان میدهد که سرمایه گذاران و مدیران همچنان نگرانی هایی را در مورد تقلب در صورت های مالی را دارند. برای مثال،ACF در سال 2010 گزارشی را در سازمان ملل برای تقلب و سوءاستفاده در صورت های مالی را ارائه نمود در حالی که کمتر از 5 درصد موارد تقلب را گزارش نموده بود و این تا حدی پر هزینه بود و منجر به از دست دادن1.7 میلیون دلار بوده است. شرکت کنندگان در نظر سنجی تخمین میزنند که این سازمان به طور معمول هر سال 5 درصد از درامد خود را از دست میدهد که ناشی از تقلب است این در سال 2011 بر تولید ناخالص جهانی اعمال شده است و پتانسیل تقلب سالانه را به بیش از سه و نیم ترلیون دلار بوده است. این تقلب منجر به از دست دادن شغل به مقدار 140 هزار دلار در مطالعه ما شده است. بیش از یک پنجم این ضرر و زیان به مقدار حداقل یک میلیون دلار میرسد. تقلب مجدد به طور متوسط 18 ماه به طول می انجامد تا دوباره شناسایی شود. گزارش تقلب و کلاهبرداری مالی از سال 2007-1998 از کمیته از سازمانهای مربوطه، تجزیه و تحلیل 347 تقلب را در کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از سال 1988-2007 انجام شد و دریافتند که در سال 1999 متوسط تقلب سه بار در یک سال بوده و به میزان 12 میلیون دلار بوده و به طور متوسط 4.1 میلیون دلار میباشد. علاوه بر این، اندازه متوسط شرکت های مالی متقلب تا حدود 6 برابر افزایش یافته است که از 16 میلیون دلار به 93 میلیون دلار در کل دارایی ها بوده و از 13 میلیون دلار تا 72 میلیون دلار درامد را از این راه به وجود آورده است.

  دانلود ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها:


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  ترجمه مقاله تقلب حسابداری شرکت ها: ,

  تاريخ : 17 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA-3)

  پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA3)

  دانلود پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA-3)

  دانلود پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA3)
  دسته بندی پرسشنامه
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 744 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 5

   

    پاسخ دهنده گرامی:

    موقعیت هایی كه در این پرسشنامه اشاره شده است، موقعیت هایی هستند كه هر فردی احتمالاً در زندگی روزمره با آن ها مواجهه می شود و چندین واكنش معمول برای آن ها وجود دارد. هنگامیكه هر قسمت را می خوانید سعی كنید كه خودتان را در آن موقعیت تصور كنید. سپس نشان دهید كه با چه احتمالی ممكن است مطابق هر یك از آن شیوه ها رفتار كنید. لطفاً تمام پاسخ ها را درجه بندی كنید، زیرا ممكن است كه افراد در یك موقعیت به شیوه های مختلفی واكنش نشان دهند و یا امكان دارد كه در زمان های مختلف، به طرق متفاوتی عمل نمایند. مثلاً:

    - شما صبح شنبه، زود از خواب بیدار می شوید، هوا سرد است و باران می بارد.

   

   

  به احتمال زیاد

   

   

   

  هرگز

  الف- برای اطلاع از اوضاع و احوال به دوستی تلفن می زنید.

  5

  4

  3

  2

  1

  ب- فرصت اضافی به دست آمده را صرف خواندن روزنامه می كنید.

  5

  4

  3

  2

  1

  ج- از اینكه باران می بارد، احساس غمگینی می كنید.

  5

  4

  3

  2

  1

  د- از اینكه چرا آنقدر زود از خواب بیدار شدید، تعجب می كنید.

  5

  4

  3

  2

  1

   

    در موقعیت بالا به عنوان مثال، فرد پاسخ دهنده می تواند پاسخ ها را با كشیدن دایره دور یك عدد، درجه بندی نماید. دور 1 برای پاسخ الف دایره كشیده، زیرا نمی خواهد دوستش را صبح خیلی زود بیدار كند. پس اصلاً احتمال ندارد كه این كار را انجام دهد. دور 5 برای پاسخ ب دایره كشیده، زیرا تقریباً همیشه، اگر صبح، وقت اضافی داشته باشد، روزنامه می خواند(به احتمال زیاد). دور3 برای پاسخ ج دایره كشیده، زیرا احتمال انجام آن كار برای او 50 به 50 است. بستگی به اینكه چه نقشه ای برای آن روز داشته باشد، گاهی از باریدن باران غمگین می شود و گاهی نمی شود. دور 4 برای پاسخ د خط كشیده، زیرا احتمالاً از اینكه صبح خیلی زود بیدار شود، تعجب می كند.

    لطفاً بدون حذف هیچ یك از گزینه ها، تمامی آن ها را درجه بندی نمایید.

  ...

  دانلود پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA-3)


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  پرسشنامه عاطفه خود آگاهی برای بزرگسالان (TOSCA-3) ,

  تاريخ : 17 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری

  ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری

  دانلود ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری

  ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 422 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 10

  ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری

  چکیده:

  در این مقاله امکان استفاده از زنجیره ای از پورتر برای توسعه استراتژی برون سپاری از کسب و کار  در نظر گرفته شده است. هدف از این کار،ایجاد مکانیسم استفاده از زنجیره ارزشهای پروتر برای توسعه برون سپاری کسب و کار می باشد. مزایای استفاده از این مدل اجازه می دهد که تجزیه و تحلیل فعالیت رکت که جدا از محیط نیست،با در نظر گرفتن تمام زنجیره ها نشان داده شود. که آغاز کننده منابع  و پایان دهنده آن کاربر نهایی است. در این مقاله این طرح  با انتخاب تابع برون سپاری براساس ایجاد یک زنجیره از مقدار انتقال پورتر ارائه شده است. مشکلات اصلی که شرکت در معرفی مستقیم این مدل استراتژی بررسی و مشخص شده است. این الگوریتم از توسعه  استراتژی برون سپاری براساس ایجاد یک زنجیره ارزش ارائه شده است. پس از طالعه دقیق فرایند  تولید محصولات نانوایی،تجزیه و تحلیل از مراکز مسئول و ساختار سازمانی زنجیره ای  از ارزشهای تولید محصول نانوایی بدست آمد. توجه جداگانه به این مسئله با تجزیه و تحلیل هزینه در انتخاب استراتژی برون سپاری بوده است. براساس تجزیه و تحلیل زنجیره ای  ازشهای JSC، ارزیابی بهره وری  از استراتژی برون سپاری از این شرکت دادهشده است.

  کلمات کلیدی:زنجیره ای از ارزش ها-استراتژی برون سپاری از کسبو  کار-بهره وری از استراتژی برون سپاری

  1-مقدمه:

  سوال در رابطه با توسعه برون سپاری از طرف چندین محقق مورد ارزیابی قرار گرفته است. موارد دیگری نیز از تعمیم نظری و نظام آن وجود دارد. واقعیت های مدرن تقاضا براساس روش های عملی در تحقیقات نفوذ برون سپاری در مکانیسم اقتصادی و ساختار اقتصادی بوده است. با این حال،در نظر ما،لازم است که استفاده از تکنیک های موجود برای تجزیه و تحلیل روند فعلی تولید توسعه یابد که این برای بازکردن فرصت های جدید از برنامه خودشان است. همراهبا مدل های گسترده می توان گفت که یک ماتریس برون سپاری شامل یک ماتریس کیفیت در سطحی از توانایی ها و ظرفیت ها بوده  که یک ماتریس BKG-AVSمی باشد. و روش برای انتخاب توابع در برون سپاری منتقل شده می تواند زنجیره از ارزش پورتر  را ارائه کند. حال سوال این است که دستیابی به سطح بالایی از رقابت توسط شرکت های داخلی و خارجی در تمام فرایندهای کسب و کار  ویژه به صورت حال است. تمام فعالیت های شرکت با انواع فناوری و اقتصادی در مفهوم پورتر ارائه شده است. زنجیره ارزشهای نشان دهنده مجموعه ای هماهنگ  از انواع فعالیت هایی است که ایجاد ارزش برای شرکت را داشته و شروع از منابع مواد اولیه برای تامین این شرکت بوده است. تا در نهایت کالا به کاربر نهایی یا مصرف کننده برسد.مفهوم زنجیره ای ارزشهای پورتر زمانی ارائه می شود که شرایط استراتژیک توسعه یافته و تجزیه و تحلیل برای تخصیص مزایای واقعی  در این زمینه به حداقل رساننده هزینه ها و تمایز در استفاده از یک مقدار زنجیره باشد. پورتر شناسایی 5 استاندارد اصلی و 4 نوع کمکی را از فعالیت های زنجیره ای را از ارزش هر شرکت ایجاد نموده است. هدف از چنین تجزیه و تحلیل شامل:

  1-تعریف این نوع فعالیت است که بیشترین سهم را برای یک مقدار تجمعی اضافه شده دارد.

  2-برای توسعه استراتژی و یا کسر سهم فعلی از ارزش ها این دریافت ها در سازمان اضافه شده است.

  3-برای ردیابی توابع و فرایندها در یک زنجیره هزینه داریم:

  الف:موسسات ،توابع و فرایندهایب تعریف را برای خریداران و رضایت  از نیازهای خود را داشته باشند.

  ب:برآورد هزینه تولید با توجه به تمرکز یک سهم از هرنوع فعالیت

  ج:شناسایی منابع مزیت رقابتی پایدار  وبه حداقل رساندن هزینه ها

  دانلود ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  ترجمه مقاله استفاده از زنجیره ارزشها برای توسعه استراتژِی برون سپاری ,

  <-BloTitle->
  <-BloText->