خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
تحقیقات دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار)

مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار)

دانلود مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار)

مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار)
دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 41 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 64

قسمتهایی از متن:

بررسی ویروسهای DNA‌  دار :

1)    پارو ویروسها :

این گروه از ویروسها در واقع از كوچكترین ویروسهای شناخته شده در طبیعت می باشند كه اندازه أی در حدود nm 26ـ18 دارند. DNA این ویروسهای تك رشته أی بوده و در واقع تنها ویروس هائی كه هستند كه DNA آنها تك رشته أی است. این ویروسها فاقد پوشش بوده و تقارنشان چند وجهی منظم است. تكثیر این ویروسها در هسته ، سلول های میزبان صورت می گیرد. اغلب این ویروسها تنها در محیط های كشت سلولی قادر به رشد می باشند كه قبلاً در آن محیط گروه آدنو ویروسها رشد كرده باشد به همین دلیل به این دسته از پاروویروسها ، ویروسهای وابسته به آدنو نیز می گویند. از مهمترین ویروسهای این گروه می توان از ویروس پاروویروسها B-19 عامل بیماری آپلازی حاد نام برد.

2)    پاپووا ویروسها :

ویروسهای این گروه فاقد پوشش بوده و مقاوم به اتر هستند. این ویروسها دارای DNA دو رشته أی و حلقوی بوده و تقارن آنها به صورت چند وجهی منظم می باشد. برخی از این ویروسها در بیماران مبتلا به نقص ایمنی با عامل ناشناخته و یا بیماران مبتلا به كاهش ایمنی به واسطة داروها مشاهده می گردند. پاپووا ویروسهای شناخته شده در رابطه با عفونتهای انسانی عبارتند از :

ویروسهای مسبب زگیل. عاملی كه از بافت مغزی بیماران مبتلا به انسفالوپاتی پیشرونده و چند كانونة ماده سفید مغزی بنام ویروس JC ایزوله می گردد. عاملی كه از ادرار افراد دریافت كنندة پیوند كلیه ، سیستم ایمنی آنها مهار گردیده است بنام ویروس BK ایزوله و جدا می گردد ، نام برد.

پاپووا ویروسهای عفونت زا در حیوانات عبارتند از : پاپیلوما ویروسها كه باعث زگیل می گردد. پولیما ویروسها كه باعث تومورهای مختلفی در موش می شود. ویروس واكوئل دهنده مثل سیمین ویروس 40 كه موجب تومور در انسان و حیواناتی مثل موش می گردد. ...

...

عوامل و داروهای ضد ویروسی :

به علت خصوصیات ویژة ویروسها نسبت به سایر میكرو ارگانیسمها ( از قبیل ، باكتریها ، پروتوزوئرها و … ) استفاده از آنتی بیوتیكها و موادی از این قبیل برای از بین بردن ویروسها امر موفقی نبوده است. در واقع با توجه به خصوصیات ویروسها ، راهها و روشهای جلوگیری از عفونتهای ویروسی با دیگر موارد متفاوت بوده و متأسفانه دشواری های بسیاری در این زمینه وجود داشته اند. علت این امر این است كه ویروسها به طور خاصی متكی به متابولیسم سلول میزبان خود بوده و این موضوع خود محدودیتهای فراوانی را در زمینة مهار انتخابی فعالیتهای ویروسی به دنبال داشته است. از لحاظ تئوریك هر مرحاله أی از چرخة تكثیری ویروسها می تواند به عنوان نقطة هدفی برای داروهای ضد ویروسی باشد ، ولی به علت تداخل بی نظیر این چرخه با روندهای متابولیكی سلول میزبان ، در عمل سلول میزبان نیز مورد هدف قرار می گیرد. پس بدین ترتیب واضح است كه تركیب یا داروی ضد ویروسی ایده آل همان دارویی است كه حداكثر اثر مهاری خود را بر سیستم ویروسی اعمال نموده و اثر جانبی بر روی سلول میزبان نداشته باشد. اخیراً تركیبات با ارزشی در زمینة درمان بیماریهای ویروسی یافت و ساخت گردیده اند و تلاش برای دست یابی هرچه بیشتر به تركیبات موثرتر و مطلوب تر ادامه دارد. لذا به بررسی اجمالی مهمترین داروهای ضد ویروسی كه به طور رایج مورد استفاده قرار می گیرند می پردازیم : ...

...

دانلود مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله dna ویروس (ویروسهای دی ان ای دار) ,

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا

دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا

دانلود دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا

دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل doc
حجم فایل 7266 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 49

فایل حاضر در 49 اسلاید تهیه گردیده است

اسلاید 1)

عنوان : آنفلوآنزا پاندمی قریب الوقوع

اسلاید 2)

 1) سه نوع:

- A, B, C

2) آنتی ژن سطحی:

- H (هماگلوتینین)

- N (نورآمینیداز)

3) آنفلوآنزای نوع A  سه سایب تایپ دارد:

-H3N2, H1N1 (شایع انسانی)

-H7N7 (پرندگان 2003، هلند)

-H5N2 (واکسن پرندگان)

-H9N2 (نمونه انسانی در هنگ کونگ، SAR چین 2003)

-H5N1 (Strain نگران  کننده حال حاضر)

---------------------------------------------------

این پاورپوینت بصورت منظم تهیه شده ولی به علت به هم ریختگی در هنگام کپی به سایت از درج مطالب آن در اینجا اجتناب شده است ، تصویر زیر یکی از اسلایدهای فایل فوق است.

عکس اول

دانلود دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود تحقیق پاورپوینت آنفلوآنزا ,

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی

تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی

دانلود تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی

تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 20 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

قسمتهایی ازمتن:

مقدمه :

آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای سیستم ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهراً بی ضرر موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

برای مثال گرده گیاهان، می‌تواند سیستم ایمنی شخص آلرژیک را طوری تحریک کند که گویی با یک خطر جدی روبرو شده است. حساسیت یک مشکل بسیار شایع است و تقریباً از هر ده نفر، دو نفر به نوعی از آن مبتلا هستند.

هنگام وقوع یک عکس العمل آلرژیک چه اتفاقی روی می دهد ؟

هنگامی که یک سیستم ایمنی افراطی در معرض یک ماده حساسیت زا قرار می‌گیرد، چند اتفاق می‌افتد:

1. بدن برای مبارزه با ماده مذکور، شروع به تولید نوع خاصی پادتن یا آنتی بادی (Antibody) میپردازد که IgE نام دارد.

2. آنتی بادیها به نوعی سلول خونی که مست سل mast cell نام دارد متصل می‌شوند. این سلولها در دستگاه تنفسی و دستگاه گوارشی، که محل اصلی ورود عوامل آلرژی زا است، فراوانند. ...

...

كراتوكنژنكتیویت بهاره (Vernal Keratoconjunctivitis)

كراتوكنژنكتیویت (التهاب ملتحمه و قرنیه) بهاره بیماری ناشایعی است كه اغلب در مناطق روستایی گرمسیر و در نوجوانان، بخصوص پسرها اتفاق می افتد و قبل از 20 سالگی به تدریج بهبود می یابد. بیماری معمولاً از اواسط بهار كه هوا رو به گرمی می رود شروع می شود و پس از 3-2 ماه كم كم برطرف می شود و در سال بعد مجدداً عود می كند.

در این بیماری چشم ها خارش شدید پیدا می كند و پلك ها متورم و سنگین می شوند (گاهی به همین علت فرد ظاهر خواب آلوده پیدا می کند). ممکن است حساسیت به نور ایجاد گردد. معمولاً ترشحات شیری رنگ چسبناک در گوشه چشم ها جمع می شود. در پشت پلک بالایی ظاهر سنگ فرشی ایجاد می شود کراتوکنژنکتیویت ها بهاره می تواند به علت خارش مکرر باعث ایجاد خراش و لک قرنیه شود. مؤثرترین درمان این بیماری استفاده از قطره های استروئید چشمی (برای مدت کوتاه و زیر نظر چشم پزشک) است. می توان برای کمک به کنترل بیماری و جلوگیری از عود آن از قطره های پایدار کننده ماست سل ها و قطره های آنتی هیستامین موضعی نیز استفاده کرد. استفاده از عینک های آفتابی با شیشه بزرگ و دسته های ضخیم (که از ورود گرد و خاک به چشم جلوگیری می کند) می تواند به کنترل بیماری کمک کند. ...

...

دانلود تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق آلرژی و انواع داروهای ضد آلرژی ,

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs

مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs

دانلود مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs

مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 22 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24

STDs چیست؟
بیماریهای جنسی یا STDs عبارتند از بیماری مقاربتی كه از شخصی به شخص دیگر در طی تماس دستگاه ژنیتال یك پارتنر با ژنیتال -مقعد- دهان یا حلق پارتنر دیگر صورت میپذیرد.STD ممكن است توسط ویروس، باكتری یا انگل نیز منتقل شود. این میكروارگانیسم ها می توانند داخل بدن شده و پوست ، مخاط، واژن، ركتوم، حالب، سرویكس، چشم و دهان و حلق را گرفتار كند. وجود هر گونه ترشح  غیر عادی و بدبو، خارش، سوزش، دیزوری، دیس پارونیا، زخم در نواحی تناسلی، نشانه احتمالی وجود عفونت است. در چنین مواردی فرد باید به پزشك مراجعه كرده و تحت درمان قرار گیرد.
• STD در خانمها، تمایل به شدت بیشتری از آقایان دارد.
• ممكن است STD ها باعث سرطان سرویكس شود.
• STD  می تواند از مادر به بچه، قبل، در طی حاملگی یا بلافاصله بعد از زایمان باشد .
• محققین بر این باورند كه داشتن STD ( به غیر از ایدز) شانس ابتلا به ایدز را می افزاید.
حداقل دانستن 5كلید اساسی در رابطه با STD در آمریكا وجود دارد:
• STD، بر روی خانمها و آقایان در هر سطح اقتصادی و تحصیلی وجود دارد و بیشتر در بین دختران Teenager و زیر 25 سال دیده می شود. تقریبا دو سوم همه STD در جمعیت جوان زیر 25 سال اتفاق می افتد
• وقوع  STD بالا رونده است به دلیل اینكه در چندین قرن گذشته از نظر جنسی افراد زودتر فعال شده و ازدواج دیرتر صورت می گیرد و بعلاوه طلاق بیشتر شده است.
• در بیشتر موارد STD علامتی ندارد ( مخصوصا در خانمها) و زمانی كه علائم پیشرفت می كند در واقع پارنتر هم درگیر می باشد بنابراین پزشكان برای افرادی كه چند شریك جنسی دارند تستهایی برای غربالگری و تشخیص بیماری می دهند.
• در خانمها خطرات بیشتری از عفونت STI نسبت به آقایان وجود دارد و در واقع بیماری در حالت بدون علامت، پیشرفت و بیماری پیشرفته تر می شودو ایجاد عوارض بیشتری در خانمها می نماید كه بعضی از این عفونتها قبل و در حین حاملگی و یا بلافاصله بعد از زایمان منتقل می شود كه بعضی از این عفونتها در بچه به آسانی درمان می شود ولی بعضی از این عفونتها باعث عوارض (disability) و حتی مرگ بچه می شود. ...

...

عوارض، درمان و اطلاعات مربوط به گونورهویا، كلامیدیا و سفلیس Gonorrhoea, Chlamydia and Syphilis Symptoms, treatment and facts

بخش عمده اطلاعاتی که در اینجا آمده است عمومی است و به هیچ کشور ویژه ای مربوط نیست. ولی برخی بخش های آن، مانند بخش هایی با عنوان "به کجا برای دریافت کمک رجوع کنید"، "درمان" و "معاینه" ممکن است ویژه بریتانیا باشند.

گانوریا :

گانوریا یک نوع عفونت باکتریایی است. این بیماری از طریق تماسی جنسی سرایت می کند و ممکن است مدخل رحم،مجرای خروجی مثانه، مقعد و گلو را عفونی کند.

علایم و عوارض

عوارض این بیماری ممکن است در هر زمان بین ۱ تا ۱۴ روز بعد از تسری خود را نشان دهند. ممکن است که به این بیماری مبتلا باشید ولی عارضه ای از آن را مشاهده نکنید. در مردان بروز عوارض این بیماری بیشتر است تا در زنان.

زنان

عوارض بیماری می تواند شامل اینها باشد:

 • تغییر در ترشحات واژن. میزان این ترشحات ممکن است افزایش یابد، رنگ آن به زرد یا سبز تغییر کند و از بوی قوی ای برخوردار شود
 • درد یا حس سوزش هنگام دفع ادرار
 • سوزش و/یا ترشحات از مقعد

مردان

عوارض ممکن است شامل اینها باشد:

 • ترشحات زرد یا سفید از پنیس
 • سوزش و/یا ترشحات از مقعد
 • تورم بیضه ها و غده پرستات

گانوریا چگونه سرایت می کند

 • توسط رابطه جنسی که در آن دخول صورت می گیرد (مانند وقتی که آلت تناسلی مرد وارد واژن، دهان و یا مقعد می شود) و در موارد کمتری توسط:
 • لیس زدن (وقتی که فردی از زبان و یا دهان خود برای تحریک مقعد فرد دیگری استفاده می کند)
 • گذاشتن انگشتان در واژن، مقعد و دهانی که مبتلا به این بیماری است و بعد وارد کردن همان انگشتان در اندام خود بدون آنکه آنها را شسته باشید.

به کجا برای دریافت کمک رجوع کنید

کلینیک محلی بیمه خدمات درمانی که به امور جنسی رسیدگی می کند.

در بریتانیا شما می توانید اطلاعات مربوط به نزدیک ترین کلینیک محلی بیمه خدمات درمانی که به امور جنسی رسیدگی می کند را در دفترچه تلفن زیر عنوان امور پزشکی مربوط به دستگاه ادراری تناسلی (GUM)، بیماری هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند (STD) و یا بیماری های مقاربتی (VD) پیدا کنید. یا اینکه می توانید به بیمارستان محلی تان تلفن کرده و درباره کلینیک ویژه و یا GUM بپرسید. صفحه انترنتی کمک و مشاوره ما به صفحاتی متصل است که به شما کمک می کنند تا نزدیکترین کلینیک به خود را بیابید.

شما در چنین کلینیک می توانید از مشاوره خصوصی و رایگان و درمان مناسب برخوردار شوید. شما می توانید به هر کلینیکی در هر جای کشور رجوع کنید و مجبور نیستید به کلینیک محلی تان بروید. همینطور لازم نیست که از طرف دکتر خانوادگی تان به چنین کلینیکی معرفی شوید. (کلینیک های امور جنسی که به بیمه خدمات درمانی تعلق ندارند ممکن است همیشه همه خدماتی که در کلینیک های امور جنسی بیمه خدمات درمانی عرضه می شود را عرضه نکنند).

 • دکتر خانوادگی خودتان
 • اگر شما در بریتانیا هستید در آنصورت به سایت انترنتی www.playingsafely.co.uk رجوع کنید تا جزییات بیشتر درباره کلینک هایی که به بیماری های مقاربتی رسیدگی می کنند را بیابید.
 • اگر در آمریکا هستید در آنصورت به سایت انترنتی http://herpes-coldsores.com/support/std_clinic_us.htm رجوع کنید، در این سایت شما همینطور می توانید جزییات مربوط به کلینک های مشابه در استرالیا، نیوزیلند، پورتوریکا و هندوستان را بدست آورید.

آزمایشاتی که برای تشخیص گانوریا وجود دارد:

 • ناحیه تناسلی شما توسط یک دکتر یا پرستار معاینه می شود.

....

  دانلود مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مقاله بیماری های جنسی و مقاربتی یا STDs ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  تحقیق اسپكتروفتومترها

  تحقیق اسپكتروفتومترها

  دانلود تحقیق اسپكتروفتومترها

  تحقیق اسپكتروفتومترها
  دسته بندی پژوهش ها
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 88 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 13

  یك فریم از تجهیزات پزشكی:

  اسپكتروفتومترها، تجهیزاتی است كه جذب یا عبور طول موج‌های مشخصی از انرژی تابشی (نور) از یك آنالیت را در یك محلول تعیین می‌كنند. به دلیل تفاوت در تعداد و آرایش گروه‌ها، پیوندهای دوگانه اتم‌های كربن در هر مولكول نور را در طول موج‌های خاص با الگوی طیف مشخص، جذب می‌كند. بر اساس قانون بیر - لامبرت ‏‎(Beer - Lambert)‎‏ ، مقدار نوری كه در این طول موج مشخص جذب می‌شود مستقیماً با غلظت آن نمونه شیمیایی متناسب است. اسپكتروفتومترهای مرئی و فرابنفش، رایج‌ترین دستگاه‌های جذب سنجی در مراكز تشخیصی و آزمایشگاهی است.‏


  اسپكتروفتومتر نور مرئی

  در آزمایشگاه‌ها، بخش گسترده ای از اندازه گیری‌ها بر اساس واكنش‌های جذب سنجی صورت می‌پذیرد. فعالیت اكثر آنزیم‌ها، تری گلیسیرید، كلسترول، لیپو پروتئین‌ها، قند، كراتینین، اوره و . . .

  ....

  نام دستگاه : اسپكتروفتومتر(SPECTROPHOTOMETR)
  كاربرد دستگاه : اسپكتروفتومتر دستگاهی است كه برای اندازه گیری غلظت ماده رنگی محلولها چون اندازه گیری اوره – اسید اوریك و نظیر آن به كار می رود .
  مشخصات : اسپكتروفتومتر جذب نور را به وسیله یك ماده مایع در طول موجهای گوناگون اندازه گیری میكند . بدینوسیله اجزای  یك ماده مجهول را می توان مشخص كرد یا غلظت تعدادی از مواد معلوم را اندازه گیری نمود .

  دستگاه اسپكتروفتومتر از دو قسمت اسپكترومتر( تشكیل طیف ) و فتومتر( نورسنجی ) تشكیل شده است. اسپكترومتر بخشی است كه نور ثابت با طول موج دلخواه به وجود می آورد و شامل منبع نور – عدسی – شكافها - منوكروماتور می باشد . ...

  ...

  دانلود تحقیق اسپكتروفتومترها


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  تحقیق اسپكتروفتومترها ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  مقاله بررسی داروهای آرام بخش

  مقاله بررسی داروهای آرام بخش

  دانلود مقاله بررسی داروهای آرام بخش

  مقاله بررسی داروهای آرام بخش
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 20 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 22

  مقاله بررسی داروهای آرام بخش

  قسمتهایی از متن:

     (( مقدمه ))

  تصمیم گیری مربوط به دارو درمانی امری پیچیده و ذاتی است ، برای مثال بررسی بیمار، هم پیش ازتجویزدارو ، هم پس ازآن انجام می شود.

  ازاین بررسی هاداده هایی راجع به :

  (1)ارزیابی کارآیی دارودرمانی

  (2)ارزیابی کارآیی اقدامات پرستاری

  (3)تصمیم گیری در مورد تداوم وتصییح اقدامات پرستاری

  (4)ارائه تشخیص های جدیدپرستاری همراه بااقدامات پرستاری مربوط، به دست می اید0لذا دراین مجموعه اطلاغات گردآوری شده برمبنای فرآیند پرستاری بوده به گونه ایست که دستیابی سریع وراحت به نکات کلیدی و کاربردی درمورد داروها را امکان پذیرساخته ،اجرای فرایند چرخه ای پرستاری رابرای دانشجویان امری ساده می نماید

  درگردآوری این مجموعه سعی شده است جهت دستیابی واجرای این فراینداطلاعات مورد نیازتحت سه عنوان :        

  تجویز دارو، بررسی بیمار و اثرات دارو و آموزش به بیمار ارائه شود

  فصل 1

  دیازپام

  مقدار و روش مصرف :

  مقادیر مصرفی به صورت جداگانه برای بالغین و کودکان و بر اساس مورد مصرف فهرست شده اند.

  گروه D :

  شواهد مثبتی از خطر مرگبار روی انسان وجود دارد، اما فواید حاصله از مصرف دارو در زنان حامله ممکن است علی رغم وجود خطر پذیرفته شود.

  ...

  موارد منع مصرف و احتیاط :

  *موارد منع مصرف :

  حساسیت به بنزودیاپینها ، گلوکوم حاد زاویه باریک ؛ بیماری ریوی ؛ مصرف به تنهایی در افسردگی اولیه ؛ یا اختلالات سایکوتیک ؛ در خلال حاملگی گروه D ، در مادران شیرده و کودکان ونوجوانان کوجکتر از 18 سال .

     *موارد احتیاط :

  نقص کار کلیه یا کبد ، سابقه الکلیسم ؛ سالمندان و بیماران ناتوان 0 سودمندی دارو برای درمان دراز مدت (بیش از4ماه) ثابت نشده است.

     عوارض جانبی / ناخواسته : CNS:

  خواب آلودگی ، سدیشن ، منگی ، سرگیجه ، سنکوپ ، افسردگی ، سردرد ، اغتشاش

  شعور ، بی خوابی ، عصبانیت ، خستگی ، عدم چابکی ، نا پایداری ، رژیدیتی ، ترمور

  بی قراری ، هیجان متناقص ، توهمات

     CV :             

  تاکیکاردی ، هیپوتانسیون ، تغییرات ، ECG 0 

       OTHER:  

  تاری دید ، دیس پنه

  تداخلات دارویی :

  الکل و سایر داروهای مضعف CNS ، ضد تشنجات ، آنتی هیستامینها ، باربیتوراتها ضد دردهای مخدر ، بنزودیازپینها ، اثرات تضعیف سیستم عصبی مرکزی را تشدید می کنند. ...

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  فهرست:

   

   1- مقدمه                                                                                               

    فصل اول  ..................................

   2- داروهای ژنریک ایران                       1

  3- نام های تجارتی  (آرام بخش (1) )     1                           

  4- حلقه بندی درمانی                        2  

  5- طبقه بندی مصرف حاملگی                 2

  فصل دوم .........................................

  6- موارد مصرف                                    3

  7- مقدار و روش مصرف                                  3

  8- موارد منع مصرف و احتیاط  (1- شکل تزریقی وقرص )     4

  9- عوارض جانبی/ ناخواسته                       4

  10- ناسازگاری ها (محلول/ افزودنی )           5

  فصل سوم ...........................

  11-تجویز دارو                                           5

  12- بررسی بیمار و اثرات دارو                           5

  13- آموزش به بیمار و خانواده                          6

  14- فارماکوکینتیک (جذب – شروع اثر – اوج اثر – مدت اثر – انتشار – متابولیسم – دفع)

  15- فارماکودینامیک                             7    

  فصل چهارم ....................................

   16-آرام بخش (2)                                 9- 15

  17-  اختصارات به کار رفته                        15

  18- منابع و مآخذ                                 16

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  دانلود مقاله بررسی داروهای آرام بخش


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مقاله بررسی داروهای آرام بخش ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر

  دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر

  دانلود دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر

  دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 35 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 20

  اختلالات مواد مخدر

  قسمتهایی از متن:

  مقدمه‌

  بسیاری‌ از پیامدهای‌ منفی‌ در زندگی‌ معتادان‌ به‌ مواد مخدر نظیر مشکلات‌ قانونی‌، فشارهای‌ خانوادگی‌ و اجتماعی‌، آسیب‌های‌ جسمانی‌ مثل‌ ابتلا به‌ بیماری‌های‌ عفونی‌، هپاتیت‌ و ایدز و نیز افزایش‌ مخارج‌ تهیه‌ مواد و به‌ دنبال‌ آن‌ احساس‌ خسته‌ شدن‌ از مصرف‌ مواد مخدر، حداقل‌ تعداد زیادی‌ از معتادان‌ را به‌ فکر اقدام‌ به‌ ترک‌ اعتیاد انداخته‌ است‌.(2،3،4)

  با وجود احساس‌ نیاز به‌ ترک‌، یکی‌ از دلایل‌ برخورد توأم‌ با شک‌ و تردید معتادان‌ با پدیده‌ ترک‌ اعتیاد و سم‌زدایی‌ از موادمخدر، داشتن‌ احساس‌ نگرانی‌ از علایم‌ ترک‌ به‌ خصوص‌ علایم‌ جسمانی‌ آن‌ است‌. این‌ دودلی‌ علاوه‌ بر تأثیر قابل‌ ملاحظه‌ بر ورود بیماران‌ به‌ پروسه‌ ترک‌ اعتیاد، بر تکمیل‌ درمان‌ سم‌زدایی‌ و در نهایت‌ ورود به‌ مرحله‌ درمان‌ طولانی‌ مدت‌ روان‌شناختی‌ ـ اجتماعی‌ نیز تأثیر می‌گذارد. لذا برای‌ طراحی‌ یک‌ برنامه‌ درمانی‌ موفق‌، از یک‌ طرف‌ توجه‌ به‌ حداقل‌ ناراحتی‌ جسمی‌ و روانی‌ و از طرف‌ دیگر انجام‌ ملاحظاتی‌ برای‌ افزایش‌ تعداد افراد تکمیل‌ کننده‌ مرحله‌ درمان‌ و نیز بیماران‌ وارد شده‌ به‌ مرحله‌ دراز مدت‌ ضروری‌ به‌ نظر می‌رسد.(5،6،7) ...

  ...

  عوامل زمینه ساز:

  روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد بر اساس نتایج یک بررسی علت اصلی 60 درصد طلاق ها در ایران مواد مخدر است.به نوشته گاردین آمار رسمی دولت ایران برآورد می کند که مواد مخدر غیرقانونی در سال 2004 مبلغ 630 میلیون پوند به اقتصاد ایران ضرر زد. از سال 1979 بیش از 3200  مامور اجرای قانون در درگیری قاچاقچیان کشته شده اند. ماموران در سال 2003 دویست و بیست تن مواد مخدر کشف کردند که 54 درصد بیشتر از سال قبل از آن بود. (تاریخ انتشار 28 اکتبر 2005). این روزنامه می نویسد حدود 500 هزار دلال مواد مخدر در ایران هستند که مواد مخدر به ارزش خیابانی 1.7 میلیارد تا 2.83 میلیارد پوند را توزیع می کنند.

  در همین رابطه دو ارگان بین المللی UNO و  UN آخرین آمار خود از اعتیاد و موقعیت ترانزیتی ایران برای مواد مخدر اعلام داشتند. به موجب این آمار در سال 2002 ایران دو میلیون معتاد داشته است و رشد اعتیاد در سالهای پس از آن به گونه ایست که تا 15 سال آینده ایران 9 میلیون معتاد به مواد مخدر خواهد داشت. این درحالی است که در انگلستان که جمعیتی مشابه ایران دارد، تنها 20 هزار نفر معتاد به مواد مخدر سنگنین مانند هروئین هستند. ...

  ....

  دانلود دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  دانلود مقاله اختلالات مواد مخدر ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک

  مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک

  دانلود مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک

  مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک
  دسته بندی پزشکی
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 60 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 35

   اختلالات تیک یا تیک عصبی

  قسمتهایی از متن:

  نگاهی کوتاه به انواع تیکها

  شاید یکی از چیزهایی که در خیابان یا در یک مهمانی یا هر جای دیگر شما را به خنده وا دارد دیدن حرکات عجیب و غریب و تکراری یک نفر باشد.(البته خندیدن کار صحیحی نیست ولی بعضی اوقات از دست آدم در میره، چاره ای نیست).امروزه به ویژه با زیادتر شدن بازیهای کامپیوتری و گیم نت ها این حرکات بیشتر شده و بخصوص در بچه هایی که زیاد بازی کامپیوتری می کنند.دیدم بد نیست نگاهی هر چند کوتاه و مختصر به این موضوع داشته باشم.امیدوارم خوشتان بیاید.

  البته با تیک تیک ساعت اشتباه نگیرید که فکر کنم از آن بدتان بیاید.(چون گذر زمان را نشان می دهد.)  

  تعریف تیک:         

  حرکات غیر ارادی، اجباری، تکراری و کلیشه ای را در اصطلاح تیک می نامند.این حرکات شبیه حرکات با هدف است چون هماهنگ بوده و در عضلاتی دیده می شود که رابطه طبیعی هماهنگ با هم دارند.تیک معمولا" در صورت و شانه ها دیده می شود.این حرکات غیر ارادی، جدا از هم، تکراری، کوتاه و ناگهانی ممکن است به صورت ساده دیده شوند مانند تکان دادن بینی، چشمک زدن یا حرکات سر و یا دارای طبیعت حسی باشند و یا به صورت کلامی یا صوتی بروز کنند که در این حالت از صاف کردن گلو تا نشانه های پیچیده تر مثل تکرار غیر ارادی سخن دیگران(اکولالیا echolalia) یا ناسزا گفتن غیر ارادی و نا مناسب(کوپرولالیا coprolalia) می توانند گسترده باشند. ...

  ....

  تیک یا اختلال حرکات بدنی

   حرکات کریفورم یا رقص آسا (choreiform movements) ، به حرکات بدنی تصادفی غیر منظم و نامکرری دلالت می‌کند که شبیه رقص هستند.

  ● مقدمه

  مشخصه اصلی اختلالاتی که زیر این عنوان طبقه بندی شده‌اند، نوعی ناهنجاری در حرکات کلی قسمتی از بدن است که تیک نامیده می‌شود. تیک به عنوان نوعی حرکت سریع و غیر ارادی گروهی از عضلات تشکیل دهنده اسکلت بدن تعریف می‌شود. در مورد حرکت غیر ارادی عضلات حاکم بر تولید صداها یا کلمات ، نفس ایجاد صداها یا ادای کلمات به صورتی غیر ارادی تیک محسوب می‌شود. تیکها باید به عنوان علائم اصلی اختلالات حرکات بدنی باید از دیگر حرکات غیر عادی تشخیص داده شوند.

  حرکات کریفورم یا رقص آسا (choreiform movements) ، به حرکات بدنی تصادفی غیر منظم و نامکرری دلالت می‌کند که شبیه رقص هستند. حرکات دیستونیک (Dystonic Movements) ، حرکات کندتر و همراه با پیچ و خمی هستند که حالات انقباض عضلانی طولانی بین آنها فاصله باشد. ...

  دانلود مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مقاله تیک عصبی و انواع اختلالات تیک ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  مقاله بهداشت دهان و دندان

  مقاله بهداشت دهان و دندان

  دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

  مقاله بهداشت دهان و دندان
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 29 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 42

  مقاله بهداشت دهان و دندان

  قسمتهایی از متن:

  مقدمه :

  دهان نخستین قسمت لوله ی گوارش است . این قسمت از لبها شروع و به حلق منتهی می شود .

   

  در داخل این حفره دندان ها ، زبان و مجرای خروجی ترشحات غدد كوچك و بزرگ وابسته به حفره های دهان قرار دارند .

   

  دندان ها عضوی سخت و سفید رنگ هستند كه در فكّ بالا و پایین حفره های دهان جای گرفته اند .

   

  ارائه ی مشكلات دندانی و نیز راههای پیشگیری و درمان آن از ویژگیهای بارز این اثر است .

   

  رشد و گسترش علوم دندان پزشكی در رشته های تخصصی مختلف با سرعتی شگرف آن چنان پیش می رود كه دندان پزشكان و دانشجویان این رشته جهت كسب آگاهی های علمی ملزم به استفاده از تحقیقات و مقالات جدید بوده تا بتوانند گره گشای مشكلات درمانی و بهداشتی در سطحی مطلوب و شایسته باشند.

   

  خلاصه :

   

  دندان در خطر از بین رفتن است و لذا باید با مسواك كردن دندان ها به طور مرتب از پوسیدگی دندان و بیماری های ناشی از آن جلوگیری كرد .

   

  باید از مسواك و خمیر دندان مناسب استفاده شود .

  مربّیان بهداشت ، در مدارس  موظف اند الگوهای عمل نگهداری از دندان را به دانش آموزان بیاموزند . ...

  ...

  اختلالات دندان

   

  مراقبت از دندانها و لثه ها

   

  مراقبت روزانه دندانها به اندازه معاینه منظم آنها اهمیت دارد . اگر شما عادت ساده مسواك زدن و نخ دندان كشیدن منظم را رعایت كنید ، می توانید از ایجاد پلاك به وسیله خرده های غذایی و باكتریها روی سطح دندانهای خود جلوگیری كرده ،

   

  خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه را كاهش دهید . اگر شما نمی توانید بین وعده های غذایی دندانهایتان را تمیز كنید ، جویدن آدامس بدون قند ممكن است كمك كننده باشد  بایستی از مصرف غذاها و نوشیدنیهای قندی كه در فساد دندانها نقش دارند ، اجتناب كنید . اگر آب مصرفی شما حاوی فلوراید كه به سختی و استحكام دندان كمك می كند ، نیست ، با دندانپزشك خود در مورد استفاده از قرص یا قطره فلوراید مشورت كنید .

   

  آبسه دندان

   

  ساك پرچركی است كه در داخل یا اطراف ریشه دندان تشكیل می شود .

   

  نحوه زندگی : سطح پایین بهداشت دهان و دندان و رژیم سرشار از مواد قندی عوامل خطر محسوب می شوند .

   

  سن ، جنس و ژنتیك : عوامل مهمی نیستند .

  تجمع چرك در داخل یا اطراف ریشه دندان تحت عنوان آبسه دندان شناخته می شود آبسه معمولاً به عنوان عارضه فساد دندان ایجاد می شود كه تدریجاً لایه های مینای روی سطح خارجی دندان و عاج زیرین آن را تخریب نموده و به باكتریها اجازه تهاجم به بافت نرم مركز یا پولپ دندان را می دهد و گاهاً ممكن است آبسه دندان شكل یابد . ...

  ...

  دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  مقاله بهداشت دهان و دندان ,

  تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
  پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی

  پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی

  دانلود پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی

  پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی
  دسته بندی پژوهش
  فرمت فایل doc
  حجم فایل 37 کیلو بایت
  تعداد صفحات فایل 47

  پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی

  عنوان پایان نامه دورة کارورزی

  رشتة نقشه کشی صنعتی

  نقشه کشی در سیستم های مخابراتی

  فهرست مطالب                                                                                                  صفحه

  عنوان                                          

     فصل اول

  * مقدمه تاریخچه…………………………………………………………………………………………..9-5                                                    

  فصل دوم

  * سیستم های مخابراتی………………………………………………………………………….31-10.

  فصل سوم

  * شرح عملکرد ……………………………………………………………………………………42-32

  فصل چهارم

  • نتایج پیشنهادات………………………………………………………………………..45-43

   

  منابع ………………………………………………………………………………………………47-46

  فصل اول

  مقدمه

  تاریخچه

  از زمانهای قدیم، بشر برای بیان افکار و احتیاجاتش به دیگران روش های مختلفی را ابداع نموده است. در دوران اولیه، که بشر در قبایل کوچک و در مناطق پراکنده جغرافیایی زندگی می کرد، ارتباطات در میان قبیله از طریق صحبت، ایماء و اشاره و سمبل های تصویری برقرار می شد، با گسترش قبایل و پیشرفت، تمدنها در مناطق بزرگ جغرافیایی ضرورت ارتباط راه دور، روزافزون می گردید. تلاش های اولیه در مورد ارتباط راه دور شامل پیشرفت سیگنال های دودی، اشعه نورانی، کبوترهای نامه بر و مبادله نامه به طریق مختلف می شد. با آغاز انقلاب صنعتی، ضرورت استفاده از رو شهای ارتباطات راه دور سریع و دقیق محرز گردید. سیستمهای ارتباطی با استفاده از سیگنالهای الکتریکی برای انتقال اطلاعات از نقطه ای به نقطه دیگر توسط یک جفت سیم، بعنوان یک راه حل اولیه برای تأمین ارتباطات راه دور سریع و دقیق بکار برده شد. حوزه ارتباطات و نقشه های مخابراتی توجه وسعی را در جنگ جهانی دوم و بعد از آن به خود معطوف نمود. مطالعه سیستمها و نقشه های مخابراتی جنبه های مختلفی را در برمیگیرد. از جنبه های محض ریاضی و آماری، نظریه های مودلاسیون و نقشه کشی تا نظریه های کدینگ و ملاحظات الکتریکی در ساخت قالبهای تابعی برای انجام پردازشهای مختلف سیگنالها.

  شاید به جرأت بتوان تاریخجه ارتباطات را همسان با تاریخچه زندگی بشر دانست. اما شروع علمی بررسی تاریخچه ارتباطات الکتریکی را میتوان به سال 1850-1800 میلادی همزمان با آزمایشات ارنست فاراده، آمپر و نهایتاً قانون اهم در 1826 نسبت داد. در سال 1838 تلگراف مورس در سال 1845 قوانین کیرشهف کمک زیادی به شکلگیری این علم داشتند. معادلات ماکسول در مورد تابش الکترومغناطیس در سال 1864 و اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل در سال 1876 و بعد از آن اختراع میکروفون و ضبط صوت در سال 1897 توسط ادیسون، ازنقاط برجسته در شکوفایی این علم می باشند. در سال 1897 تلگراف بی سیم توسط مارکونی اختراع شد. در سال 1906 تلفن بین قاره ای بوجود آمد در سال 1920 الی 1940 ، مقالات برجسته در مورد نظریه انتقال سیگنال و اغتشاش ( کارسون ، نایکیس ، هارتلی ) ، آغاز شده است . در سال 1936 ، رادیو و در سال 1938 تلویزیون شروع به کار کرد. در سالهای بین 1950-1940 و همزمان با جنگ جهانی دوم باعث پیشرفت در زمینه های رادار و سیستم های مایکرویوی شد. در همان سالها نظریه های آماری و همچنین نقشه کشی در ساخت ترانزیستور ها و سخت افزارهای مناسب الکتریکی کمک شایانی به این علم نمود.

  در سال 1956 با عبور کابل از اقیانوس کمک مهمی به این علم نمود. کاربرد نظام های انتقال داده از راه دور، برنامه ریزی سیستمهای مخابراتی ماهواره ها در سال 1958و ظهور لیزر در سال 1960 اتفاق افتاد.

  19601970 به بعد با بوجود آمدن مدارهای مجتمع، تلویزیون رنگی(1962) تلفن تصویری و حسابگر های جیبی این علم سیر تکامل و ترقی را پیمود تا امروز و در سده جدید با دستاوردهایی چون شبکه های الکتریکی و نقشه های پیشرفته مخابراتی و استفاده از خطوط عملی مخابرات نوری( لیزر، فیبرنوری) استفاده از ریزپردازها و ارتباطات ماهواره ها، بشر بیش از گذشته به اهدافش در زمینه ارتباط و البته ارتباط با پایه های قوی علمی در سطح جهان دست یابد.

  برحسب نوع شماههای مدولاسیون بکاررفته و ماهیت خروجی منبع اطلاعات، سیستمهای مخابراتی را می توان به سه گروه تقسیم نمود.

  1- سیستم های مخابراتی آنالوگ، که برای انتقال اطلاعات با استفاده از روشهای مدلاسیون نقشه کشی طراحی می شود.

  2- سیستمهای مخابراتی دیجتال که برای انتقال اطلاعات دیجیتال با استفاده از شماهای مدولاسیون دیجیتال طراحی می شود.

  3- سیستمهای مختلط که برای انتقال سیگنال های پیام آنالوگ نمونه برداری از شماهای مدولاسیون دیجیتال استفاده می شود.

  منابع : 

  • سام شاتموگام، ترجمه محمدرضا عارف. سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ. 1382 چاپ پنجم، نشر آزادگان اصفهان
  • هیل . مل گیل، ترجمه احمدنجفی زند، تجزیه و تحلیل اغتشاش در سیستمهای مخابراتی، 1369 چاپ دوم، نشر زرین تهران
  • ویلدون، جی آر و سالز لوسی، ترجمه محسن معتکف . مدلاسیون دیجیتال و طراحی سیستم، 1381، چاپ سوم، دانشگاه تبریز
  • ماهنامه شرکت مخابرات استان تهران، سال پنجم شماره چهل تا چهل و ششم، سال 1385- 1384

   

  دانلود پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی


  ادامه ي مطلب

  امتیاز :


  طبقه بندی: ،
  پایان نامه کارورزی نقشه کشی در سیستم های مخابراتی ,

  <-BloTitle->
  <-BloText->