خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
deli meat
Tobacco
Window repair
Window repair
فلنج
تحقیق اسپكتروفتومترها
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
تحقیق اسپكتروفتومترها

تحقیق اسپكتروفتومترها

دانلود تحقیق اسپكتروفتومترها

تحقیق اسپكتروفتومترها
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 88 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13

یك فریم از تجهیزات پزشكی:

اسپكتروفتومترها، تجهیزاتی است كه جذب یا عبور طول موج‌های مشخصی از انرژی تابشی (نور) از یك آنالیت را در یك محلول تعیین می‌كنند. به دلیل تفاوت در تعداد و آرایش گروه‌ها، پیوندهای دوگانه اتم‌های كربن در هر مولكول نور را در طول موج‌های خاص با الگوی طیف مشخص، جذب می‌كند. بر اساس قانون بیر - لامبرت ‏‎(Beer - Lambert)‎‏ ، مقدار نوری كه در این طول موج مشخص جذب می‌شود مستقیماً با غلظت آن نمونه شیمیایی متناسب است. اسپكتروفتومترهای مرئی و فرابنفش، رایج‌ترین دستگاه‌های جذب سنجی در مراكز تشخیصی و آزمایشگاهی است.‏


اسپكتروفتومتر نور مرئی

در آزمایشگاه‌ها، بخش گسترده ای از اندازه گیری‌ها بر اساس واكنش‌های جذب سنجی صورت می‌پذیرد. فعالیت اكثر آنزیم‌ها، تری گلیسیرید، كلسترول، لیپو پروتئین‌ها، قند، كراتینین، اوره و . . .

....

نام دستگاه : اسپكتروفتومتر(SPECTROPHOTOMETR)
كاربرد دستگاه : اسپكتروفتومتر دستگاهی است كه برای اندازه گیری غلظت ماده رنگی محلولها چون اندازه گیری اوره – اسید اوریك و نظیر آن به كار می رود .
مشخصات : اسپكتروفتومتر جذب نور را به وسیله یك ماده مایع در طول موجهای گوناگون اندازه گیری میكند . بدینوسیله اجزای  یك ماده مجهول را می توان مشخص كرد یا غلظت تعدادی از مواد معلوم را اندازه گیری نمود .

دستگاه اسپكتروفتومتر از دو قسمت اسپكترومتر( تشكیل طیف ) و فتومتر( نورسنجی ) تشكیل شده است. اسپكترومتر بخشی است كه نور ثابت با طول موج دلخواه به وجود می آورد و شامل منبع نور – عدسی – شكافها - منوكروماتور می باشد . ...

...

دانلود تحقیق اسپكتروفتومترهاادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق اسپكتروفتومترها ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->