خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
تحقیق اسپكتروفتومترها
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 9 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
تحقیق اسپكتروفتومترها

تحقیق اسپكتروفتومترها

دانلود تحقیق اسپكتروفتومترها

تحقیق اسپكتروفتومترها
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 88 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13

یك فریم از تجهیزات پزشكی:

اسپكتروفتومترها، تجهیزاتی است كه جذب یا عبور طول موج‌های مشخصی از انرژی تابشی (نور) از یك آنالیت را در یك محلول تعیین می‌كنند. به دلیل تفاوت در تعداد و آرایش گروه‌ها، پیوندهای دوگانه اتم‌های كربن در هر مولكول نور را در طول موج‌های خاص با الگوی طیف مشخص، جذب می‌كند. بر اساس قانون بیر - لامبرت ‏‎(Beer - Lambert)‎‏ ، مقدار نوری كه در این طول موج مشخص جذب می‌شود مستقیماً با غلظت آن نمونه شیمیایی متناسب است. اسپكتروفتومترهای مرئی و فرابنفش، رایج‌ترین دستگاه‌های جذب سنجی در مراكز تشخیصی و آزمایشگاهی است.‏


اسپكتروفتومتر نور مرئی

در آزمایشگاه‌ها، بخش گسترده ای از اندازه گیری‌ها بر اساس واكنش‌های جذب سنجی صورت می‌پذیرد. فعالیت اكثر آنزیم‌ها، تری گلیسیرید، كلسترول، لیپو پروتئین‌ها، قند، كراتینین، اوره و . . .

....

نام دستگاه : اسپكتروفتومتر(SPECTROPHOTOMETR)
كاربرد دستگاه : اسپكتروفتومتر دستگاهی است كه برای اندازه گیری غلظت ماده رنگی محلولها چون اندازه گیری اوره – اسید اوریك و نظیر آن به كار می رود .
مشخصات : اسپكتروفتومتر جذب نور را به وسیله یك ماده مایع در طول موجهای گوناگون اندازه گیری میكند . بدینوسیله اجزای  یك ماده مجهول را می توان مشخص كرد یا غلظت تعدادی از مواد معلوم را اندازه گیری نمود .

دستگاه اسپكتروفتومتر از دو قسمت اسپكترومتر( تشكیل طیف ) و فتومتر( نورسنجی ) تشكیل شده است. اسپكترومتر بخشی است كه نور ثابت با طول موج دلخواه به وجود می آورد و شامل منبع نور – عدسی – شكافها - منوكروماتور می باشد . ...

...

دانلود تحقیق اسپكتروفتومترهاادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق اسپكتروفتومترها ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->